ستاد اعاده حیثیت از یزد بن معاویه!


پس از محمدرضا شاه که طبق اخبار رسیده از آن دنیا این روزها عینک دودی زده است از بس مردم ایران گفته‌اند «نور به قبرش بباره» و بعد از این که حکام فعلی کاری کرده‌اند که ساواکی‌ها و شکنجه‌گران سابق زبان باز کرده‌اند و انصاف می‌طلبند که: آنان بیشتر جنایت کردند یا اینان که با نام حق و عدالت و انسانیت و معنویت و خدا و کوفت و زهر مار بر سر کار آمدند! حالا هواداران یزید پسر معاویه هم جهت احاده‌ی حیثیت از یزید چند روز پیش اطلاعیه‌یی صادر کردند. ما هر چند خودمان از نواده‌گان آن سالار شهیدان هستیم و سید حسینی محسوب می‌شویم ولی جهت امانت‌داری در اطلاعیه ایشان دست نبردیم که خیانت در امانت نشود که خیانت در امانت بسی بدتر از رعایت احترام اجداد است.

اطلاعیه ستاد اعاده‌ی حیثیت از یزید بن معاویه به مناسبت ایام محرم الحرام:
امت شهید پرور ایران آیا وقت آن نرسیده است نسبت به جناب یزید و سایر کارگزاران ایشان تجدید نظر کنید و قبول داشته باشید که ایشان بسی انسانی‌تر از حَکام فعلی کشور خودتان عمل کرده‌اند. همان‌طور که حافظ شیرازی شعر امیرالمومنین یزید را جابه‌جا کرده، سر در دیوان خود گذارده(پانویس ۱) در طول تاریخ بهتان‌ها و اغراق‌های زیادی نسبت به ماجرای کربلا شده است مثلا همه جا از گرمای هوا و تشنه‌گی گفته‌اند اما شاید ندانید که واقعه کربلا در روز ۹ اکتبر ۶۸۰ میلادی یا سه‌شنبه ۲۰ مهر ۵۹ هجری شمسی اتفاق افتاده است یعنی در فصل پاییز که هوا چندان هم گرم نیست و برای اعراب بادیه‌نشین خنک هم هست (سند ۱) (پانویس ۲) اما به هر حال ما براساس نقل و قول خود عاشقانه اهل بیت و سگان ولایت فرض می‌کنیم هرآنچه در باره‌ی عاشورا و ظلم‌های‌اش گفته‌اند درست است آیا با این حال وضعیتی که در این سال‌ها شما در کشور خودتان با آن روبه‌رو هستید بدتر نیست؟ آیا بدتر از آنچه یزید و شمر و حرمله بر یاران و خانواده‌ی حسین بن علی آوردند بر سر شما نیاوردند؟ برای نمونه توجه شما را به موارد زیر جلب می‌کند:
۱- آنان در هزار و چهار صد سال پیش زنده‌گی می‌کردند و تجارب بشری نسبت به حقوق بشر بسیار عقب‌مانده‌تر از حال حاضر بود. برای مثال بستن آب به‌روی دشمن سنتی دیرینه داشت که پدر بزرگ حسین، محمد (اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ) که پیامبر رحمت خوانده می‌شود علیه پدر بزرگ یزید، ابوسفیان(ابوحنظله صخر ابن حرب ابن امیه) به کار بست و در جنگ بدر، آب را بر روی لشکریان قریش که برای دفاع از کاروان تجاری و جلوگیری از تاراج آن توسط مسلمانان امده بودند بست.
۲- آنان با مخالفان مسلح خود روبه‌رو بودند که بسیار جنگیدند و تعداد زیادی از سربازان‌شان را کشتند. در صورتی که حکام شما کسانی مانند ستار بهشتی و جمیل سویدی بنی‌طرف را به قتل می‌رسانند که سلاحی جز قلم نداشتند.
۳- فقط افراد مسلحی که در جنگ بودند و در جنگی روبه‌رو می‌جنگیدند کشته می‌شدند و کسانی که نمی‌جنگیدند در امان بودند. مانند برادر سرکرده‌ی مخالفان که چون بیمار بود و نمی‌جنگید مورد تعرض قرار نگرفت. اما حکام شما پدر را به جرم پسر دستگیر می‌کنند(سند ۲ ) و فرزند را به جرم مادر ممنوع الخروج(سند ۳ ).
۴- آنان به زنان و کودکان کاری نداشتند. و زینب بنت علی خواهر سرکرده مخالفان بدون هیچ تعرضی چند روز بعد در کاخ جناب یزید سخنرانی کرد و مورد اذیت و آزار هم قرار نگرفت و توانست در مسجد کوفه مراسم اعزاداری بگیرد. در صورتی که حکام شما دختر را در مراسم عزای پدر کشتند.(سند ۴)
۵- هیچگونه تجاوزی بعد از پیروزی در کربلا گزارش نشده است. در صورتی که در حکومت شما به زنان و مردان دستگیر شده در تظاهراتی صلح‌آمیز تجاوز شد و مورد هتک حرمت بسیار قرار گرفتند.(سند ۵)
۶- ما می‌پذیریم که زیاده روی‌هایی در کربلا صورت گرفت و پس از بازگشت لشکریان و اطلاع از کم و کیف ماجرا خود یزید هم بسیار متاسف شد چنان که در تاریخ طبری آمده است:«بازماندگان امام حسین به خانه یزید رفتند و از زنان خاندان معاویه کس نماند که گریه‌کنان به پیشواز نیامده باشد. سه روز عزای حسین گرفتند و یزید همواره این جمله می‌گفت: خدا عبیدالله بن زیاد را لعنت کند به خدا اگر کار حسین به دست من بود هر چه می‌خواست می‌پذیرفتم حتی با تلف شدن جان یکی از فرزندانم مرگ را از حسین دور می‌کردم ولی خدا چنان مقدر کرده بود. سپس یزید کس نزد زنان فرستاد که از تو چه گرفته‌اند هرکه هرچه گفت دو برابر آن‌را به آن‌ها داد بطوریکه سکنیه (دختر امام حسین) گفت: هیچ کس را که منکر خدا باشد از یزیدبن معاویه بهتر ندیدم. آن‌ها را به همراه محافظی پارسا به مدینه فرستاد.» (تاریخ طبری ، جلد ۷ ، صفحه ۳۰۷۷)» اما در حکومت شما عامل اصلی فجایع کهریزک پست و مقام جدید می‌گیرد و ارتقا پیدا می‌کند.(سند ۶)
۷- مبارزه تن به تن و روبه‌رو بود. در حکومت شما از دیوار خانه‌ی مردم بالا می‌روند و زن را جلوی شوهر و شوهر را جلوی چشم زن مثله می‌کنند و کک امیرالمومنین‌تان هم نمی‌گزد.(سند ۷)
۸- تنها مرگ یک کودک گزارش شده است آن هم به دلیل این که به میدان جنگ آورده شده بود و روی دست گرفته شده بود که احتمال برخورد تصادفی تیر هم هست. اما در حکومت شما شب به خانه‌ی مردم می‌روند پدر را به جرم شاعر بودن می‌کشند و چون پسر در اتاق پدر خوابیده بوده است و قاتلین را می‌بیند کودک ۹ ساله را هم می‌کشند. (سند ۸)
۹- جنازه‌های کشته شده‌گان پس از سه روز توسط قوم بنی‌اسعد دفن شدند و صاحب بارگاه و عزت و احترام‌اند اما مقتولین حکومت شما حتا نمی‌توانند گور داشته باشند و قبرستان‌شان پارک می‌شود و نزدیکانشان اجازه‌ی گریستن بر گور عزیزانشان را هم ندارند. (سند ۹)
۱۰- لذا انتظار می‌رود در مراسم امسال جانب عدالت را رعایت کنید و بدانید کسانی که بر شما حکومت می‌کنند بسیار خطاکارتر و جنایت‌کارتر از یزید ابن معاویه هستند که اگر ایشان در این زمان زنده‌گی می‌کرد بی‌شک حتا آن واقعه شوم هم اتفاق نمی‌افتاد.
ستاد اعاده حثیت از يزيد بن معاوية
الإثنين – ٤ محرم ١٤٣٤

پانویس
۱. ظاهرا شعر یزید این‌گونه بوده است:«انا المسموم ماعندي تریاق ولاراق/ ادر کاسا و ناولها الا یا ایها الساقی» که حافظ برداشته است مصرع دوم را جابه‌جا کرده است و شده است:«الا یا ایها الساقی ادر کاسا و ناولها /که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل‌ها»
۲. امسال ۹ اکتبر دمای کربلا بین ۲۴ درجه سانتی‌گراد تا ۳۵ درجه‌ی سانتی‌گراد در نوسان بوده. که برای اعراب بادیه‌نشین دمای بالایی نیست. (منبع و سند)

About these ads

درباره مصطفا
Mostafa Azizi

9 Responses to ستاد اعاده حیثیت از یزد بن معاویه!

 1. ali می‌گه:

  يکي از استدلالهاي مرحوم آيت الله بروجردي از عدم ورود دين به عرصه سياسي اين بود که اگر اين اتفاق بيفتد از آنجايي که در نهايت عده اي به فکر و استدلال در مقابل آن مي پردازند ناگزير تناقضاتي که سالها در تاريخ اسلام مسکوت مانده بود عيان مي شود. اکنون اين اتفاق افتاده و در مقابل آخوندها نيز ابزار خرافه را که ديگر چندان محلي از اعراب ندارد رها کرده و همانطور که شما به در ستي استدلال کرده ايد راه جنايت را در پيش گرفته اند.

 2. استون می‌گه:

  ۹ اکتبر ۶۸۰ میلادی مصادف است با چهارشنبه 18 مهر ماه 59 شمسی

 3. استون می‌گه:

  مطالب جالب بود فقط میتونم بگم … یزید تو مخرج خایه منی ببخشید خامنه ای

 4. ناشناس می‌گه:

  حرف حساب جواب ندارد. هر نادانی تاوانی دارد که یا خود آدم می پردازد یا فرزندانش. اینهمه چرک خرافات که بدون درد از بدن آدم تمیز نمی شود. این جمهوری اسلامی هم عجب حمامی راه انداخته است آنهم با چه دلاکهای مجربی دست مریزاد

 5. ناشناس می‌گه:

  از اشک دختر سه ساله امام حسین بترس
  همین

  • مصطفا می‌گه:

   چرا بترسم دوست ناشناس عزیز؟ در عمرم نه حق کسی را خوردم نه زیر سایه‌ی حاکمی ظلمی بر کسی روا داشتم و اگر دین نداشتم اما آزاده بودم. اگر بترسم از اشک دختر و پسر نسرین ستوده و از دل داغدار مادر هفتاد ساله‌ی ستار بهشتی میترسم که زیر ظلم یزید زمان هستند و کاری برایشان نمی‌کنم.

 6. ناصر اسدی می‌گه:

  ناشناسی که گفته از اشک دختر سه ساله بترس ،چرا ازدختر دیگراسیر کربلا که مغضوب آخوندهای مرتجع است یادی نمی کند.اگر جرئت دارد به مداح یا آخوند هیئت و مسجدش بگوید که روضه رقیه را بخواند.عزیزان ایرانی به تاریخ زندگی این اسیر کربلا مراجعه کنند.اگز به سخنان حسین ابن علی در مورد ایرانیان توجه کنیم مشخص می گردد که آخوندهای حرام زاده و حرام لقمه در حال انتقام از ایرانیان هستند.

 7. یوسف می‌گه:

  یوسف: آگاهی برنده ترین سلاح است که متاسفانه مردم ایران چون فقط به صدای یک بلند گو گوش میکنند از آن بی بهره اند البته منظورم همه ایرانیان نیست اما فعلا اکثریت مردم در مورد واقعه کربلا چنان مسخ شده اند که هیچ صدایی را که حتی خواسته باشد آن واقعه را با زمان دیگری در کفه ترازو بگذارد نمیشنوند و حتی آنرا گناه کبیره میشمارند این ناشناسی هم که گفته از دختر 3 ساله حسین بترس از همان دسته است شاید باور نکنید اگر بگویم این عده از حسین بیش از خدا میترسند و حسین را بیش از خدا محترم میشمارند البته دست خودشان نیست اینطور بار آمده اند مثلا اگر همین الان امکان سفر به کربلا و مکه را همزمان بدست آورند به طوریکه به آنها گفته شود فقط یکی از سفرها را میتوانید انتخاب کنید بدون شک سفر کربلا انتخاب اولشان خواهد بود(البته بنده در مورد اینکه کدام سفر بهتر است یا اینکه اصلا این سفرها لازم است یانه نمی خواهم بحث کنم فقط به طور مثال عرض کردم) پس میبینیم اینها به همان دین اسلامی که معتقد به آن هستند نیز پایبند نیستند اینها دین جدیدی را از دل اسلام بیرون کشیده اند چرا که اگر به قرآن مراجعه کنیم میبینیم که تمام این عزاداریها سینه زنی ها زنجیر و قمه زنیها بر اساس آیات قرآن حرام است و از کناهان بزرگ بهشمار میآید و نکته جالبتر این است که حسین و یارانش شهید شده اند برای شهید اصلا عزاداری نباید کرد یادتان رفته که فرزندان این مرزوبوم وقتی در جبهه ها کشته میشدند درب منزلشان از طرف بنیاد شهید پارچه تبریک و تسلیت آویزان میکردند آیا شهادت حسین تبریک ندارد اصلا اینها خودشان هم نمیدانند چه میگویند فقط اینقدر میدانم که بر اساس دین اسلام اینها از مشرکین زمان پیامبر مشرکترند چرا که آنها وقتی در دریا گرفتار امواج میشدند فقط خدای یگانه را به کمک میطلبیدند و نه بتها یشان را ، اما اینها وقتی در شرایط سخت گیر میکنند به جای طلب کمک از خدایشان امامانشان را فریاد میزنند این یعنی شرک محض .

 8. امیر می‌گه:

  آقا زیاد سخت نگیرید به این جور آدمها!شما را نمیدانم اما لااقل خود من که تا همین چند سال پیش هم ذهنیتی مثل این آدمها داشتم حقیقت این است که آن عده از افراد که واقعا و صادقانه به این حرفها و مسایل نظیر همین امامت واین چیزها اعتقاد دارند اصلا آدمهای بدی نیستند اما مثل هر آدم خوب دیگه ای متاسفانه ساده لوح وخوش باور!اما همیشه اینطور نمی متند من خوشبینم!و معتقدم علیرغم همه تبلیغات و تلاش و هزینه های هنگفتی که این حکومت برای فربه کردن ایده ئولوژی دینیش میکند اما در آینده جز عده ای آدم زرنگ و نان به نرخ روز خور که دین را وسیله مناسبی برای ارتزاق میبینند عملا کس دیگری اطراقشان نخواهد ماند کما اینکه الان هم چنین افرادی بسیار زیادد شده اند

تا نظر شما چه باشد!

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

دنبال‌کردن

هر نوشتهٔ تازه‌ای را در نامه‌دان خود دریافت نمایید.

به 8,722 مشترک دیگر بپیوندید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: